ԱԶԱՏԱԿԱՆԱՑՎՈՒՄ Է ԳՈՐԾԱՐԱՐ ՄԻՋԱՎԱՅՐԸ
ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Գույքահարկի մասին» և «Հողի հարկի մասին» ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու ՀՀ օրենքների նախագծերին, որոնցով առաջարկվում է կատարելագործել հարկային վարչարարությունը, շարունակել գործարար միջավայրի ազատականացումը և գործարարների աշխատանքի համար առավել բարենպաստ պայմանների ստեղծումը։
ՀՀ կառավարությունը քննության է առել Ազգային Ժողովի մի խումբ պատգամավորների` օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացրած «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու ՀՀ օրենքի նախագիծը, որի նպատակն է, հեղինակների խոսքով, արձագանքել մարզային հեռուստաընկերությունների արդարացի բողոքին և չեղյալ համարել տարածքային/մարզային հեռարձակում իրականացնող հեռուստաընկերությունների գանձվող տուրքի անհիմն բարձրացումը։ Գործադիրը պարզաբանել է, որ վերոնշյալ հեռուստաընկերությունների տուրքի դրույքաչափերը չեն բարձրացել, ուստի նախագծի ընդունման անհրաժեշտություն չկա։
Վերը նշված նախագծերը և կառավարության եզրակացությունը սահմանված կարգով կներկայացվեն ՀՀ Ազգային Ժողով։