ԱՅՍՈՒՀԵՏ ՎՏԲ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԲԱՆԿՈՒՄ ԿԱՐԵԼԻ Է ՁԵՌՔ ԲԵՐԵԼ ԱՊԱՀՈՎԱԳՐԱԿԱՆ ՎԿԱՅԱԳՐԵՐ
2011 թվականի փետրվարից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները Բանկում գործարքներ իրականացնելիս միաժամանակ կարող են ձեռք բերել ապահովագրական վկայագրեր, այդ թվում և կամավոր ապահովագրությամբ: Հաճախորդները կարող են օգտվել այդ ծառայությունից Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում: Այս մասին «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի  Գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժինից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և «ՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ-ԱՐՄԵՆԻԱ» և «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունների համատեղ աշխատանքը կխնայի Բանկի հաճախորդի ժամանակը: Բանկի աշխատակիցները խորհրդատվական ծառայություն կտրամադրեն Հաճախորդին ապահոագրության հարցերով:
Այս կապակցությամբ բանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Ա. Խաչատրյանը նշել է. «Բանկային և ապահովագրական գործը շարունակում են ձևավորել Հայաստանում միասնական  ֆունկցիոնալ և կազմակերպչական համակարգ: Բազմաթիվ երկրներում բանկերը հանդիսանում են ապահովագրական վկայագրերի վաճառքի հիմնական աղբյուրներից մեկը: Ֆինանսական ծառայության սպառողի մտածելակերպը ենթադրում է միաժամանակ մի քանի գործարքների իրականացում:  Հաճախորդը խնայում է իր ժամանակը և գնահատում այն: Մինչ օրս ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում էր իր հաճախորդներին միայն ԱՊՊԱ ապահոագրություն, բայց մենք չսահմանափակվեցինք միայն դրանով և ներդրեցինք ապահովագրության այլ տեսակների վաճառքի համակարգ:  Բանկը պատրաստ է առաջարկել իր հաճախորդներին դժբախտ պատահարներից ապահովագրություն, անշարժ գույքի և տրանսպորտային միջոցների ապահովագրություն: Անկասկած, Բանկում ապահովագրական վկայագրերի վաճառքի կարևոր առանձնահատկություններից է այն, որ հաճախորդը կարող է ապհովագրական վկայագիրը ձեռք բերել ապառիկ  կարգով»:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ  100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ: Ներկա դրությամբ Բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում-68 մասնաճյուղ: