«ԵՐԵՎԱՆՅԱՆ» ԿԱՄՈՒՐՋ` ԱՎՍՏՐԻԱԿԱՆ ԲԻԶՆԵՍԻ ՀԵՏ
Երևանի և Ավստրայի քաղաքների միջև համագործակցության ուղղություններ են քննարկել Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը և ՀՀ-ում Ավստրիայի Հանրապետության դեսպան Միխայել Փոսթլը: Այս մասին տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հուսով եմ, որ հանձին Ձեզ` մենք կարող ենք կամուրջ ստեղծել ավստրիական քաղաքային իշխանությունների և ավստրիական բիզնեսի հետ»,- հանդիպման շրջանակներում նշել է Երևանի քաղաքապետը: Միևնույն ժամանակ, կարևորելով մասնավոր հատվածի մասնակցությունը քաղաքային տնտեսության մի շարք ոլորտներում, որոնք գործարար հետաքրքրություն են ներկայացնում, քաղաքապետը նշել է, որ այդ ուղղությամբ քայլեր են արված, և առանձին ծրագրեր արդեն քննարկման փուլում են: Այս համատեքստում քաղաքապետն ընդգծել է փետրվարին Երևանի և ավստրիական «Սվարկո ԷյՋի» ընկերության հետ կնքված պայմանագիրը, որը նպաստելու է Երևան քաղաքում ժամականակից, ապահով ու մատչելի ճանապարհային երթևեկության կարգավորմանն և անվտանգության համակարգի ներդրմանը: Կարեն Կարապետյանն անդրադարձել է առողջապահության ոլորտում համագործակցության զարգացմանն ուղղված ծրագրերին՝ ակնկալելով ավստրիական ընկերությունների փորձը այս ոլորտում:
Ավստրիայի դեսպանն ընդգծել է, որ Երևանի և Ավստրիայի քաղաքների միջև համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն է ներկայացնում:
Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ Երևանի և Վիեննայի քաղաքապետարանների պատվիրակությունների ծրագրված փոխայցերը գործնական հնարավորություն կստեղծեն փոխադարձ հետաքրքրություններ ներկայացնող նպատակային ծրագրերի իրականացման համար: