Ավարտվեց SAP Startup Factory by BANA-ի 2-րդ շրջափուլը․ թիմերը մասնակցեցին Դեմո Օրվան
Նոյեմբերի 11-ին կայացավ SAP Startup Factory by BANA-ի 2-րդ շրջափուլի ստարտափների Դեմո Օրը։ 6 թիմեր ներկայացրեցրին իրենց պրոդուկտները և հետագա քայլերը։ Միջոցառմանը ներկա էին ներկայացուցիչներ «ԵՄ-ն՝ բիզնեսի համար» նախաձեռնության «Նորարարական տուրիզմի և տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» (ITTD)-ից, SAP-ից, BANA Angels-ի անդամները, ինչպես նաև տեխնոլոգիական էկոհամակարգի ներկայացուցիչներ և այլ հյուրեր։ Ողջույնի խոսքով ելույթ ունեցան «ԵՄ-ն՝ բիզնեսի համար» նախաձեռնության «Նորարարական տուրիզմի և տեխնոլոգիաների զարգացում Հայաստանի համար» (ITTD) ծրագրի ղեկավար Վիլհելմ Հյուգոն, SAP-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Վալերի Սարգսյանը և BANA Angels-ի նախագահ Գրիգոր Հովհաննիսյանը։
«Մենք ուրախ ենք կիսել այս օրը բոլորի հետ, քանի որ այն ցույց է տալիս մեր թիմի ևս մեկ հաջողություն։ Այս ծրագիրը շատ կարևոր է թե՛ Հայաստանի և թե՛ տարածաշրջանի համար։ 2-րդ շրջափուլում արդեն ունեինք ռեզիդենտ ստարտափներ տարածաշրջանից, որոնք առցանց մասնակցեցին ծրագրին և այժմ շարունակում են ինտեգրացիան SAP-ի հետ։ 3-րդ շրջափուլի դիմումները շուտով բաց կլինեն, և մենք կրկին թիրախավորում ենք Հայաստանի, ԱՊՀ-ի և արևելյան Եվրոպայի ստարտափներին»,- նշեց Գրիգոր Հովհաննիսյանը։
Հայգաաստանում SAP ստարտափ ֆաբրիկայի հիմնադրման վերջնական նպատակն է ուղղորդել հնարավորինս մեծ թվով ընտրված ստարտափերի՝ SAP գնումների մոդուլում, որն ապահովում է SAP հաճախորդների ընդհանուր բազայից օգտվելու հնարավորությունը: Ծրագիրը հնարավորություն կընձեռի Հայաստանին դառնալ տարածաշրջանային կենտրոն։
BANA Angels-ն առաջին և ամենաակտիվ բիզնես հրեշտակների ցանցն է Հայաստանում: Վերջինիս առաքելությունն է միավորել աշխարհի առաջատար հրեշտակ ներդրողներին և լավագույն հայ ձեռնեցների հետ : BANA-ն իրականացնում է ստարտափ էկոհամակարգերի ձևավորմանն ուղղված բազմաթիվ միջոցառումներ, ինչպիսին են օրինակ բիզնես ինկուբատորների ստեղծումը և հաջող իրականցումը, համաժողովների, ուսումնական միջոցառումների կազմակերպումը և ստարտափերի համար նախատեսված այլ տարբեր միջոցառումները: