ՀՀ ԿԲ. ՇԱԲԱԹԱԿԱՆ ԱՄՓՈՓ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 12-16-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
USD. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 95,807,867 ԱՄՆ դոլար` 381.74 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 98,658,809 ԱՄՆ դոլար` 382.98 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,790,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 382.2 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է   1,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 382.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 6,720,586 EUR` 500.93 դրամ  մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 14,395,903 EUR` 504.85 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:  Միջբանկային շուկայում ևս գործարք չի իրականացվել:
RUB. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 612,944,193 ՌԴ ռուբլի` 11.96 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 100,231,558 ՌԴ ռուբլի` 12.17 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել: