ԱՎԱՆԻ ԱՆՁՆԱԳՐԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆԸ ՆԵՐԿԱՅԱՆՈՒՄ Է ՆՈՐՈՎԻ
Դեկտեմբերի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության Ավանի անձնագրային ծառայության հիմնանորոգված շենքի բացման պաշտոնական արարողությունը: Նշենք, որ հաշվի առնելով առաջիկայում Հայաստանում կենսաչափական անձնագրերի ներդրման օրենսդրական պահանջը` Ավան վարչական շրջանի վերանորոգված անձնագրային բաժանմունքի շենքում պիլոտային ծրագրով ներդրվել են նույնականացման քարտերի և անձնագրերի պատրաստման նպատակով լուսանկարվելու, էլեկտրոնային ստորագրության և մատնադրոշմների հանձնման սարքեր:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, մասնակցելով բացման արարողությանը, ծանոթացել է ծառայության տեխնիկական հագեցվածությանն ու աշխատանքային պայմաններին և ընդգծել, որ այսպես լուծում է տրվում բնակչությանը հուզող կարևոր խնդիրներից մեկին:
ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արթուր Օսիկյանն իր հերթին քաղաքապետին հավաստիրացրել է, որ արդեն հաջորդ տարի հիմնովին վերանորգված և վերազինված կլինեն մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջանների անձնագրային ծառայության շենքերը և նորամուծությունների արդյունքում հնարավոր կլինի խուսափել ավելորդ հերթերից: