ՀՀ ԿԲ. ՇԱԲԱԹԱԿԱՆ ԱՄՓՈՓ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՀՀ կենտրոնական բանկի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ ընթացիկ տարվա փետրվարի 13-17-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ արժութային շուկայում իրականացվել են հետևյալ գործարքները.
USD. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 73,566,425 ԱՄՆ դոլար` 388.36 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 86,638,752 ԱՄՆ դոլար` 389.3 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,890,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389.08 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388.84 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 6,944,457 EUR` 510.85 դրամ  մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 12,765,701` EUR 513.32 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 50,000 EUR  առք եւ վաճառք` 512.95 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
RUB. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 552,564,374 ՌԴ ռուբլի` 12.85 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 59,004,443 ՌԴ ռուբլի` 13.04 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: Միջբանկային շուկայում ևս գործարք չի իրականացվել: