ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՇՐՋԱՅՑ՝ ՇԵՆԳԱՎԻԹ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՇՐՋԱՆՈՒՄ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հերթական աշխատանքային շրջայցի ընթացքում ծանոթացել է Շենգավիթ վարչական շրջանում կատարվող բարեկարգման և կանաչապատման աշխատանքներին: Քաղաքապետը նախ հանդիպել է Արշակունյաց փողոցի 30 և 32 բազմաբնակարան շենքերի բնակիչների հետ և ծանոթացել բակում ընթացող բարեկարգման աշխատանքների ընթացքին: Այնուհետև, Տարոն Մարգարյանը վարչական շրջանի բնակիչների հետ շրջել ու ծանոթացել է «Հայրենիք» կինոթատրոնի հարակից գետնանցումում կատարված հիմնանորոգման աշխատանքներին: Երկար տարիներ անբարեկարգ մնացած գետնանցումն այսօր ամբողջությամբ նորոգված ու լուսավորված է և այսուհետ կծառայի իր նպատակին:
Բացի այդ, նախատեսվում է, որ Մայիսի 9-ի փողոցի 51 հասցեի բակում շուտով կկառուցվի խաղահրապարակ, իսկ հատուկ ֆուտբոլասերների համար այստեղ մեկնարկել են ժամանակակից փոքր ֆուտբոլի դաշտի կառուցման աշխատանքները: Բարեկարգվող բակից կօգտվեն ոչ միայն այս երկու, այլև հարակից շենքերի բնակիչները: Կանաչապատ ու ծաղկապատ հանգստի գոտի կունենան նաև Գարեգին Նժդեհի փողոցի 16 և 18 շենքերի բնակիչները: Այդ նպատակով այժմ անցկացվում է ոռոգման ցանց, փոխվում են նաև եզրաքարերը:
Տարոն Մարգարյանը ծանոթացել է նաև Շևչենկոյի 7 հասցեում իրականացվող ասֆալտապատման նախապատրաստական աշխատանքներին:
Շողակաթի այգին Շենգավիթ վարչական շրջանի բնակիչների ամենասիրված հանգստի գոտիներից մեկն է եղել, և այս տարվա ծրագրով այն հիմնանորոգվում է: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի այցելության պահին այստեղ ընթանում էին ոռոգման ցանցի անցկացման հողային աշխատանքներ: Հետագայում այգին կապահովվի գիշերային լուսավորությամբ, կտեղադրվեն զրուցարաններ, նստարաններ, կգործարկվի նաև տարածքի շատրվանային ավազանը:
Տարոն Մարգարյանը բնակիչներին հավաստիացրել է, որ բարեկարգման աշխատանքների արդյունքները տեսանելի կլինեն շատ շուտով, և տեղում հանձնարարել պատասխանատուներին` բարեկարգման աշխատանքներից հետո տարածքի պահպանման նպատակով շուրջօրյա հսկողություն սահմանել:
Լսելով բնակիչների բարձրացրած հարցերն ու առաջարկները` քաղաքապետն ընդգծել է, որ 2012 թվականին նախատեսված ծրագրերի շրջանակում անելիքներ շատ կան, և վստահեցրել է, որ բնակչությանը հոզող բոլոր խնդիրներն էլ ժամանակի ընթացքում իրենց լուծումները կստանան:
Շրջայցից հետո Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային խորհրդակցություն  է անցկացրել վարչական շրջանի աշխատակազմի հետ: Հանձնարարվել է ականջալուր լինել բնակիչների բարձրացրած հարցերին և հնարավորության սահմանում արագ լուծում տալ դրանց: