ՀՊՏՀ պրոֆեսոր Հայկ Մնացականյանը՝ ՀԲ Կրթության և ֆինանսական հաշվետվողականության մասնագետների համատեղ 9-րդ գիտաժողովի մասնակից
14/06/2024 20:25
2024 թ․ հունիսի 5-7-ը Ուլցինիում (Մոնտենեգրո) տեղի է ունեցել Համաշխարհային բանկի ֆինանսական հաշվետվողականության բարեփոխումների կենտրոնի կողմից կազմակերպված Կրթության և ֆինանսական հաշվետվողականության մասնագետների համատեղ 9-րդ գիտաժողովը, որին մասնակցել է նաև ՀՊՏՀ ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի վարիչ, տ․գ․դ․, պրոֆեսոր Հայկ Մնացականյանը։
Գիտաժողովին հյուրընկալվել էին հաշվապահական հաշվառման հանրային և մասնավոր հատվածի, մասնագիտական և ակադեմիական համայնքների բարձր մակարդակի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև փորձագետներ Հաշվապահների միջազգային դաշնության, ԵՄ և միջազգային այլ հաստատություններից։ Գիտաժողովին մասնակցություն են ցուցաբերել նաև Հայաստանի աուդիտորների և փորձագետ հաշվապահների պալատի, ՀՀ ֆինանսների նախարարության, Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտորական գործունեության հանրային վերահսկողության խորհրդի պատվիրակությունները։
Գիտաժողովի ընթացքում քննարկվել են հետևյալ թեմաները.