Ինչու՞ է կարևոր միլիոնատերերի ներգրավումը
Henley & Partners-ի տվյալներով ՝ հարուստ մարդկանց 20%-ը գործարարներ են (միլիոնատերերի և միլիարդատերերի համար այս ցուցանիշը հասնում է մինչև 60%): Արդյունքում, աշխարհի այլ մասերից միլիոնատերեր ներգրավող երկրները կարող են զգալի օգուտներ քաղել, ինչպիսիք են նոր աշխատատեղերի ստեղծումը և ներդրումները:
ԱՄԷ-ի ռազմավարական կենտրոնացումը տնտեսության դիվերսիֆիկացման և պետական ​​ներդրումների վրա թույլ է տվել նրան դառնալ աշխարհի տնտեսական կենտրոններից մեկը: Երկիրը զգալի ներդրումներ է ներգրավել զբոսաշրջության, անշարժ գույքի, լոգիստիկայի, ֆինանսական ծառայությունների և տեխնոլոգիական շուկաներում։
Բացի այդ, կարգավորող և շուկայական շրջանակներում միջազգային չափանիշների ընդունումը, ինչպես նաև գրավիչ հարկային նախաձեռնությունները գրավել են երիտասարդ ձեռներեցների ամբողջ աշխարհից:
Մինչդեռ Չինաստանի տնտեսական հետագծի անորոշությունն ու աշխարհաքաղաքական լարվածությունը միլիոնատերերին ստիպում են լքել երկիրը։ Անցյալ տարի Չինաստանը մեծահարուստների ամենամեծ արտահոսքն է ունեցել, իսկ 2024 թվականին ռեկորդային արտահոսք է սպասվում՝ 15,200 մարդ:
Նմանապես, ակնկալվում է, որ Մեծ Բրիտանիան այս տարի կկորցնի 9,500 միլիոնատեր, բացի 16,500 միլիոնատերերից, որոնց կորցրել է Brexit-ին հաջորդած տարում: