ՔՆՆԱՐԿՎԵԼ ԵՆ ԵՐԵՎԱՆ ԵՎ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ ՔԱՂԱՔՆԵՐԻ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԽՈՐԱՑՄԱՆՆ ԱՌՆՉՎՈՂ ՀԱՐՑԵՐ
Քննարկվել են Երևան և Ստեփանակերտ քաղաքների միջև հարաբերությունների խորացման և փոխշահավետ համագործակցության նպատակով 2012 թվականի սեպտեմբերին ստորագրված համաձայնագրի շրջանակում իրականացված աշխատանքներն ու հետագա ծրագրերը:
Ստեփանակերտ քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանդիպման ժամանակ ընդգծվել է, որ ԼՂՀ մայրաքաղաքը ամենասերտ և նպատակային համագործակցությունը ծավալում է հենց Երևանի հետ, և Երևանի քաղաքապետարանն էլ մշտապես պատրաստակամ է Ստեփանակերտի հետ կիսվելու իր փորձով և աջակցելու նոր ու հետաքրքիր ծրագրեր կյանքի կոչելու գործում:
Քննարկվել է առողջապահության, կրթության, քաղաքաշինության, սպորտի և զբոսաշրջության զարգացման ուղղությամբ գործնական քայլեր ձեռնարկելու  հնարավորությունները:
Անդրադառնալով, մասնավորապես, զբոսաշրջության զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին` Տարոն Մարգարյանը նախանշել է «Ժենգյալով հաց» խորագրով փառատոնի ծրագրային առաջարկը, ինչպես նաև նշել է,  որ արդեն իսկ հանձնարարված է Երևանում տեղադրել Արցախի տեսարժան վայրերը գովազդող ցուցանակներ, բացի այդ, քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում էլ ապահովել ԼՂՀ զբոսաշրջության վարչության կայքի համապատասխան հղումը: Երևանի քաղաքապետը նաև տեղեկացրել է, որ, 2013թ.-ին նախատեսված համագործակցության ծրագրերի շրջանակում, ապրիլին Ստեփանակերտ կգործուղվեն Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության մասնագիտացված տարբեր բուժհիմնարկների բժիշկներ:
Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել Տարոն Մարգարյանին հերթական անգամ որպես քաղաքների բարեկամության խորհրդանիշ Արցախի մայրաքաղաքին նվիրաբերված համապատասխան գրառումով նստարաններ և աղբամաններ նվիրելու համար, որոնք կտեղադրվեն Ստեփանակերտի այգիներում և հանգստի այլ գոտիներում:
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել հաջորդ հանդիպումը կազմակերպել Երևանում: