Տատյանա Կիմը (Բակալչուկ) հայտարարել է Wildberries-ի վերակառուցման ավարտի մասին
«РВБ» ՍՊԸ-ն՝ Wildberries-ի և արտաքին գովազդի օպերատոր Russ-ի միավորված ընկերությունը, ավարտել է վերակազմավորումը, հայտարարել է Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Կիմը (Բակալչուկ) իր Telegram ալիքում։
Նա հիշեցրեց, որ 2023 թվականի վերջին նա RBC-ին պատմել է ընկերության սպառնալիքի մասին, որը «մեր ներսում է»: Հարցազրույցում նա պարզաբանել է, որ կազմակերպությունում աշխատում է 3 հազար մարդ, և հսկայական էներգիան, որը առկա է ըներությունում առաջ տանելու փոխարեն, անհետանում է ներսում։ Ըստ Կիմի՝ «Երբեմն մարդիկ, գործ անելու փոխարեն, սկսում են պարզել, թե ով ինչ է անելու»։ Հետո նա ընդգծեց, որ դա կարող է ոչնչացնել Wildberries-ը:
«Ես ղեկավարում եմ այս ընկերությունը արդեն 20 տարի և դա զգում եմ բառացիորեն մատներիս ծայրերին: Ես արդեն հասկացա, որ կառույցի լուրջ վերակազմավորում է պահանջվում։ Այն պետք է մնա ճկուն, բայց միևնույն ժամանակ դառնա ավելի պարզ, ավելի կառուցվածքային, ավելի ճիշտ։ Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ մեր միավորված ընկերության վերակազմավորումն ավարտվել է, և մենք այժմ պատրաստ ենք նոր նախագծերի», – ասել է Wildberries-ի հիմնադիրը 2024 թվականի հոկտեմբերի 1-ին։
Կիմը նշել է, որ աշխատակիցները ցանկացած ընկերության հիմնական արժեքն են, և ասել է, որ միավորված կազմակերպության աշխատակիցները տարօրինակ հաղորդագրություններ են ստանում կամ անհայտ մարդկանց սոցիալական ցանցերում ընկերներ ավելացնելու հարցումներ։ «Ինձ համար ձեր անվտանգությունն ու ապագան առաջնային են»,- ընդգծել է Կիմը։ Նա աշխատակիցներին կոչ է արել ոչնչից չվախենալ և նշել, որ ինքն է նրանց անվտանգության երաշխավորը։
Wildberries-ի հիմնադիրը հիշեցրել է ընկերության հետ կապված վերջին իրադարձությունները՝ կրակոցները Մոսկվայի կենտրոնում ընկերության գրասենյակի մոտ։ Արդյունքում սպանվել է գրասենյակի անվտանգության երկու աշխատակից։ Կիմն ասել է, որ կրկնակի սպանությունը չպետք է անպատիժ մնա։