«Կարաս»-ը վերաբրենդավորվել է և ներկայանում է նոր կոնցեպտով
20 տարվա հագեցած գործունեությունից հետո «Կարաս»-ը վերաբրենդավորվում է՝ արդիականացնելով իր շուկայական դերն ու նշանակությունը: Վարաբրենդավորված «Կարաս»-ն այժմ ներկայանում է նոր կոնցեպտով՝ նոր մենյուով, նոր միջավայրով և նոր տարբերանշանով:
Ավանդույթի և նորարարության ներդաշնակ համադրությամբ տարբերանշանը մշակվել է «Braind» ընկերության հետ համատեղ, իսկ ինտերիեր դիզայնի մասով աշխատանքերն իրականացրել է «Archangel» ընկերությունը:
Առայժմ վերաբրենդավորվել են Արցախի 2/9, Հրաչյա Քոչար 20/1, Սեբաստիա 52/1, Բաշինջաղյան 188/5 հասցեների մասնաճյուղերը, մնացածներում վերաբրենդավորման աշխատանքները շարունակվում են:
«Կարծում եմ՝ խորհրդանշական է, որ վերաբրենդավորումը սկսվում է Արցախի փողոցում գտնվող մասնաճյուղով: Իսկ ընդհանուր առմամբ՝ «Կարաս»-ն իր գործունեության ընթացքում մի շարք ազգանվեր նախաձեռնություններ է իրականացրել և դրանք, ինչ խոսք, շարունակական են լինելու», – ասում է ընկերության համահիմնադիր Տիգրան Յուզբաշյանը:
«Կարաս»-ը տարիներ շարունակ շեշտադրում է իր գործունեության սոցիալական բաղադրիչը: «Սահմանն իմ հոգում», «Նվիրիր կյանք», «Նվիրենք մանուկներին Ամանոր» և մի շարք այլ ծրագրերով բազմիցս հանդես եկած «Կարաս»-ը նաև տարիներ շարունակ ներառված է ՀՀ 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում:
Վերաբրենդավորմամբ կվերանայվի ցանցի կոնցեպտը, բայց կորպորատիվ պատասխանատվության բաղադրիչն ու խելամիտ գնային քաղաքականությունը կպահպանվեն:
«Մեր ներկայությունը շուկայում մեզ պարբերաբար թելադրել է քայլեր, որոնք պետք են ժամանակին համընթաց քայլելու համար: Այժմ նոր թելադրանք կա, որը մեզնից պահանջում է ավելին, ինչը մենք պատրաստ ենք ներդնել», – «Կարաս»-ի համահիմնադիր Աշոտ Հարությունյանի խոսքով՝ ցանցն առավել ժամանակակից դարձնելն այլևս ժամանակի թելադրանք էր:
Փոփոխվել է նաև տարբերանշանը: Այսուհետ Հայաստանում գործող 13 մասնաճյուղերն ու ԱՄՆ-ի 2 մասնաճյուղերը հեշտորեն կարելի է գտնել կարասի ու հասցեական տեղորոշման նշանի կարմիր համադրությամբ: Այնպես որ, «Կարաս»-ը գտնելն ավելի հեշտ է դարձել, սպասարկման որակն՝ ավելի բարելավված, իսկ խոհանոցը…ինքներդ կփորձեք: