ԱրարատԲանկի աջակցությամբ Ազնավուրի անվան անտառ է հիմնվելու
Լեգենդար շանսոնյե ու հայտնի բնապահպան Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակը դարերով չափվող կարևոր նախաձեռնության առիթ է դարձել: 100 հեկտար անտառային տարածք է ստեղծվելու՝ ի պատիվ ու ի հիշատակ մեծ արտիստի: Շառլ Ազնավուրի անվան անտառի հիմնման նախաձեռնողն «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպությունն է, Ազնավուր հիմնադրամն անտառատնկման գաղափարը ոգևորությամբ է ընդունել ու առաջինը ներդրում արել, իսկ ԱրարատԲանկը մեծագույն պատասխանատվությամբ ու անհրաժեշտության շեշտադրմամբ միացել է այս նախաձեռնությանը որպես գլխավոր հովանավոր՝ սերունդներին ավելի լավ, ավելի կանաչ Հայաստան թողնելու առաքելությամբ:
ԱրարատԲանկի աջակցությունն այսքանով չի սահմանափակվում: Բանկը, հավատարիմ մնալով իր կորպորատիվ մշակույթին, ծառատնկման աշխատանքներին կներգրավի նաև իր աշխատակիցներին։
Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակի ու մեծ արտիստի անվան անտառի հիմնման առիթով կազմակերպվել է բարեգործական համերգ, որի հասույթը կուղղվի անտառատնկմանը։ Համերգի շրջանակում տեղի է ունեցել Էլեն Յոլչյանի՝ հատուկ այս առիթի համար գրված «Անտառի առեղծվածը» ստեղծագործության համաշխարհային պրեմիերան, հնչել են Ազնավուրի երգերի դաշնամուրային իմպրովիզացիաներ: Հանրահայտ դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը հանդես է եկել հատուկ ծրագրով։