ԿԱՅԱՑԵԼ Է ՀԱՅ-ՌՈՒՄԻՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԱՐԱՐ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎ
Այսօր՝ հուլիսի 9-ին, Զարգացման հայկական գործակալությունը, Հայաստանի Արդյունաբերողների և Գործարարների միության հետ համատեղ, կազմակերպել էր հայ-ռումինական գործարար համաժողով:
Ինչպես տեղեկացնում են Զարգացման հայկական գործակալությունից՝ համաժողովին ողջույնի խոսքով հանդես են եկել ՀՀ Տրանսպորտի և Հեռահաղորդակցության նախարար Գագիկ Բեգլարյանը, Ռումինիայի Էկոնոմիկայի նախարար Վարուժան Ոսկանյանը, Զարգացման հայկական գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Հարությունյանը, Արդյունաբերողների և Գործատուների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը, «Միքայել Նորադունգյան» հիմնադրամի նախագահ, Հայաստանում ռումինահայկական առևտրաարդյունաբերական պալատի ներկայացուցիչ Ռադու Անյուն:
Համաժողովի շրջանակներում կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր՝ հայ-ռումինական կոմերցիոն և արդյունաբերական միության և ռումինահայկական երկկողմանի առևտրաարդյունաբերական պալատի միջև:
Զարգացման հայկական գործակալության ներկայացուցիչը ներկայացրել է շնորհանդես հարկային համակարգի, ենթակառուցվածքների, սեփականաշնորհման և ներկա նվաճումների վերաբերյալ:
Տեղի են ունեցել գործարար հանդիպումներ հայ և ռումինացի գործարարների միջև՝ համագործակցության ընդհանուր եզրեր գտնելու նպատակով:
Ռումինիայից ժամանել է գործարար պատվիրակություն՝ 29 ընկերություն, որոնք ներկայացնում են արդյունաբերության տարբեր ոլորտներ: