Երևանի և Մոսկվայի վարչական շրջանների միջև համագործակցությունը կընդլայնվի
Երևանի Ավան և Կենտրոն վարչական շրջանների ղեկավարները հանդիպումներ են ունեցել Մոսկվայի Հյուսիսային և Կենտրոն վարչական շրջանների ղեկավարների հետ:
Երևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ հանդիպումների ժամանակ նշվել է, որ երկու քաղաքների միջև դինամիկ զարգացող և տարեցտարի ընդլայնվող հարաբերություններն ամուր հիմք են ստեղծում քաղաքների վարչական միավորների միջև ևս հարաբերությունները խորացնելու և փոխշահավետ համագործակցություն ծավալելու համար: Ընդգծվել է, որ Մոսկվայի և Երևանի վարչական շրջանների միջև ծավալած փոխգործունեության շրջանակում արդեն իսկ կյանքի են կոչվել տնտեսական, սոցիալական, ինչպես նաև կրթական ուղղվածության մի շարք ծրագրեր: Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ընդլայնելու առկա համագործակցության ծրագրերի ծավալները:
Հանդիպումների շրջանակում Երևանի Ավան և Կենտրոն վարչական շրջանների ղեկավարները գործընկերների հետ քննարկել են նաև տարբեր ոլորտներում համատեղ փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման հեռանկարներն ու այդ համատեքստում կարևորել Երևանի և Մոսկվայի քաղաքապետերի կողմից ստորագրվելիք Երևան-Մոսկվա 2014-2016 թվականների համագործակցության ծրագրով նախատեսված վարչական երկու շրջանների համագործակցության նոր հնարավորությունները:
Կողմերի պայմանավորվածության համաձայն՝ համագործակցության ծրագրի ստորագրումից հետո առավել կհստակեցվեն գործակցության ուղղություններն ու, ըստ այդմ, կձեռնարկվեն համապատասխան քայլեր: