Հայկական բիզնեսը Թբիլիսում. այց Glass Work Georgia ապակու գործարան
Թբիլիսի կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Գեորգի Ուգուլավայի ուղեկցությամբ, այցելել է Թբիլիսիի Glass Work Georgia ապակու գործարան:
Երկու քաղաքապետերին ներկայացնելով գործարանի աշխատանքային բնույթն ու ծավալը` գործարանի հիմնադիր Սամվել Աղեկյանն ընդգծել է, որ գործարանն այսօր հագեցած է արտադրության և լաբորատոր ժամանակակից սարքավորումներով ու տեխնոլոգիաներով, որոնք հնարավորություն են ընձեռում շուկայում ներկայանալ բարձրորակ արտադրանքով ու առաջարկել արտադրանքի լայն տեսականի:
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ Տարոն Մարգարյանն ու Գեորգի Ուգուլավան շրջել են գործարանի արտադրամասերով, ծանոթացել արտադրության ընթացքին ու աշխատանքային պայմաններին:
Քաղաքապետերի գործարան կատարած այցը լուսաբանող լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին Գեորգի Ուգուլավան հաղորդել է, որ այս գործարանն իր ուրույն լուման է բերում տնտեսության զարգացման հարցում, այդ թվում նաև շուրջ 100 աշխատատեղ ապահովելով քաղաքացիների համար:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն էլ, լրագրողների խնդրանքով, ներկայացրել է երկու քաղաքների համագործակցության շրջանակում գործարար կապերի ընդլայնման հնարավորությունները:
Երևանի քաղաքապետը վստահեցրել է, որ Երևանն այսօր բաց է ներդրումային առաջարկների քննարկման և կյանքի կոչման համար, ու հավելել, որ երկու քաղաքների համագործակցության ընդլայնման շրջանակում կքննարկվեն նաև Երևանի և Թբիլիսիի գործարարների միջև փոխգործակցության ակտիվացման հնարավորությունները: Տարոն Մարգարյանը նաև հույս է հայտնել, որ երկուստեք ձեռնարկվող հստակ քայլերի արդյունքում հնարավոր կլինի այդ մասով ևս գրանցել շատ որոշակի հաջողություններ: