ՎՏԲ-Հայաստան. Անկանխիկ գործարքների քանակն աճել է 64%-ով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերով կատարված անկանխիկ վճարումների ծավալը 2013թ.արդյունքներով ցուցաբերել է դինամիկ աճ, կազմելով մոտ 7 մլրդ դրամ, ինչը 59%-ով ավել է քան 2012թ. ծավալը: Անկանխիկ գործարքների քանակը 2013թ. աճել է 64%-ով` 2012թ. հետ համեմատած` կազմելով 313 հազ.:
2013թ. բանկի քարտապանները սկսել են ավելի հաճախ օգտագործել իրենց քարտերը ապրանքի ու ծառայությունների դիմաց վճարելու, հաշիվները ինտերնետ-բանկինգի միջոցով վճարելու համար, գումար կանխիկացնելու փոխարեն:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մնալ առաջատարը ՀՀ բանկային համակարգում թողարկված քարտերի քանակով: Բանկի հաճախորդները օգտվում են Visa и MasterCard դեբետային և վարկային քարտերից: MasterCard վճարային համակարգին բանկը միացել է 2013թ.:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յու. Գուսև. «Այս դինամիկան վկայում է այն մասին, որ մեր հաճախորդները գիտակցում են անկանխիկ վճարումների առավելությունները, և վճարային քարտերը Հայաստանում դառնում են ակտիվ վճարային գործիք` հարմար և ապահով: Անկանխիկ գործարքների ծավալի աճին ի թիվս այլ միջոցառումների նպաստել են նաև տարվա ընթացքում անցկացրած մոտիվացիոն արշավները»: