Հունվար-մարտին Հայաստանն արտաքին աշխարհի հետ իրականացրել է 945.1 մլն դոլարի առևտուր
Ընթացիկ տարվա առաջին երեք ամսում Հայաստանն արտաքին աշխարհի հետ իրականացրել է  945.1 մլն ԱՄՆ դոլարի կամ շուրջ 451.3 մլրդ ՀՀ դրամի առևտուր: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ցուցանիշը կրճատվել է 28,5%-ով:
Ազգային վիճակագրական ծառայության փոխանցմամբ` հաշվետու երեք ամսում մեր երկրի արտաքին առևտրի ծավալում արտահանումը կազմել է 267.6 մլն ԱՄՆ դոլար, իսկ ներմուծումը՝  677.5 մլն ԱՄՆ դոլար: Նախորդ տարվա համեմատ արտահանման ծավալը կրճատվել է 23,1%-ով, իսկ ներմուծման ծավալը՝  մոտ 30%-ով:
Ինչպես հայտնում են Ազգային վիճակագրական ծառայությունից, 2015 թվականի հունվար, փետրվար և մարտ ամիսների արտաքին առևտրի ցուցանիշներն ամբողջական չեն` պայմանավորված ԵՏՄ երկրների միջև փոխադարձ առևտրի ցուցանիշների ոչ ամբողջական հավաքագրմամբ և դրանք հետագայում ենթակա են ճշգրտման:
Տեղեկատվության ոչ ամբողջականությունը պայմանավորված է ՀՀ կառավարության 2014թ. ապրիլի 23-ի թիվ 447-Ն որոշման 2-րդ հավելվածով հաստատված «Ապրանքների փոխադրման հաշվառման վիճակագրական ձև»-ի՝ դեռևս ոչ բոլոր ռեսպոնդենտների կողմից մաքսային մարմիններին ներկայացման հետ, քանզի դրանց ներկայացման էլեկտրոնային համակարգը դեռևս ամբողջապես գործարկված չէ:
Նշենք նաև, որ 2014 թվականին Հայաստանն արտաքին աշխարհի հետ իրականացրել էր 5 մլրդ 920.9 մլն ԱՄՆ դոլարի (շուրջ 2 տրիլիոն 461.4 մլրդ ՀՀ դրամ) առևտուր: 2013 թվականի համեմատ մեր երկրի արտաքին առևտրաշրջանառության համախառն ծավալը աճել էր 1%-ով: