Աղվերանում տեղի ունեցավ Հայաստանի Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտի անդամների տարեկան հանդիպումը
Նոյեմբերի 28-29-ին Աղվերանում տեղի ունեցավ Հայաստանի Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտի (ՆԱԻ-Հայաստան) անդամների 2015թ տարեկան հանդիպումը:
Հանդիպումը մեկնարկեց Ինստիտուտի անդամների տարեկան ժողովով, որի ընթացքում անդամներին ներկայացվեց ամփոփ հաշվետվություն` 2015թ Ինստիտուտի գործունեության և տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ:
Ինստիտուտի նախագահ Արա Չալաբյանը ներկայացրեց 2015թ ընթացքում Ինստիտուտի էական հաջողությունները ինչպես անդամների քանակի ավելացման, այնպես էլ արտաքին և ներքին գործընկերային հարաբերությունների ձևավորման աշխատանքներում: Ինստիտուտի անդամ են հանդիսանում 55 կազմակերպություններ ներկայացնող 157 մասնագետ:
Ժողովի ընթացքում անդամներին ներկայացվեց ամբողջովին կատարելագործված և ձևափոխված Ինստիտուտի նոր ինտերնետային կայքը (https://www.iia.am):
Ինստիտուտի անդամների տարեկան ժողովի կողմից ընտրվեց հաջորդ 2 տարիների համար Ինստիտուտի տնօրենների խորհուրդը և վերստուգողը:
Հանդիպման երկրորդ մասում, մասնավոր և հանրային հատվածը ներկայացնող բարձրաստիճան ղեկավարների մասնակցությամբ, տեղի ունեցան ելույթներ և մասնագիտական քննարկումներ ` ուղղված Հայաստանի մարտահրավերներին և կառավարման արդի խնդիրներին:
Հանդիպման առաջին օրը եզրափակվեց գալա ընթրիքով` Ինստիտուտի անդամների և հյուրերի մասնակցությամբ: