ԱՐՄԵՆՏԵԼ. «ԻՆՏԵՐՆԵՏԸ ՄԱՐԴՈՒ ՀԱՄԱՐ»
02/11/2011 15:47
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Հայաստանում ինտերնետի զարգացման նոր հասկացության մասին: Զարգացման նոր ռազմավարությունը ներկայացվել է այսօր` նոյեմբերի 1-ին, կայացած մամլո ասուլիսում` «ԱրմենՏել» ընկերության ղեկավարության կողմից:
«Այն ժամանակ, երբ ինտերնետը համարվում էր շքեղություն, տրամաբանական էր խոսել ինտերնետին միանալու տարբերակների մասին: Ներկայումս այս վիճակն էականորեն փոխվել է դեպի լավը, և սպառողին հետաքրքիր չէ, թե օպերատորն ինչ տեխնոլոգիաներ է կիրառում. գլխավորն այն է, որ արտադրանքը լինի մաքսիմալ  որակյալ և համապատասխանի գրպանին: Մեր ռազմավարության հետագա զարգացման ընթացքում մենք կենտրոնանալու ենք հենց այս գաղափարի վրա: Երկրի խոշորագույն միասնական օպերատորն այսօրվանից ի վեր անցում է կատարում “ինտերնետ տեխնոլոգիաների միջոցով” հասկացությունից «ինտերնետը մարդու համար» հասկացությանը: Մեր տեսանկյունից «ինտերնետ մարդու համար» գաղափարը սպառողական արտադրանք է, որի չափանիշները և որակը կախված չեն տեխնոլոգիաներից, այլ հիմնված են պահանջարկի վրա», – նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Ինտերնետ մարդու համար» նոր ռազմավարության շրջանակում ընկերության առաջին քայլը դարձավ VDSL տեխնոլոգիայի ցուցադրումը, որի հիման վրա օգտագործելով ֆիքսված հեռախոսակապի գծերը` ներբառման միջին արագությունը կազմում է60 Մբ/վրկ, իսկ վերբեռման միջին արագությունը` 12 Մբ/վրկ: