«ԱՐՄԵՆՏԵԼ». ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱԶԳԱՅԻՆ ՊԱՏԿԵՐԱՍՐԱՀԻՆ
Հայաստանի Ազգային պատկերասրահը համալրվել է հայ ժամանակակից նկարիչների նոր աշխատանքներով: 62 աշխատանքների հանձնման արարողությունը տեղի է ունեցել Պատկերասրահում` Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 20-րդ տարեդարձին նվիրված ցուցահանդեսի ավարտին: Ցուցահանդեսի անցկացմանն ու  «Անկախության ներկապնակը» պատկերագրքի տպագրմանն աջակցել է «ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline): Այս մասին «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են ընկերության Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
«Որպես կապի միասնական ազգային օպերատոր, «ԱրմենՏել» ընկերությունն իր դերը տեսնում է պետության ներդաշնակ զարգացմանն աջակցելու մեջ: Մեր կորպորատիվ սոցիալական քաղաքականության մեջ կարևոր տեղ է զբաղեցնում ազգային արժեքների պահպանմանն ուղղված ծրագրերի աջակցությունը: Վստահ եմ, որ այսօրվա միջոցառումը կօգնի Անկախության գաղափարը և նշանակությունը ապագա սերունդներին փոխանցմանը», – նշել է«ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի տնօրեն Փարավոն Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել ցուցահանդեսի կազմակերպիչներին և աշխատանքների հեղինակներին, նշելով, որ ժամանակակից նկարիչների աշխատանքները հատուկ նշանակություն ունեն թանգարանի համար: «Այս աշխատանքները կդառան պատմության մի մասնիկ և ցուցադրելով դրանք ժամանակի փորձությունն անցած աշխատանքների կողքին, մենք կապահովենք սերունդների կապը»,- ասել է նա:
Ցուցահանդեսը, նվիրված Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 20-րդ տարեդարձին, անցկացել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո: Կազմակերպիչներն են` Արարատյան Հայրապետական թեմը և Աշխարհի հայ նկարիչների Միավորումը` «ԱրմենՏել» ընկերության ֆինանսական աջակցությամբ: