26/03/2025  CBA:  USD - 391.80+0.00 GBP - 505.74-1.68
26/03/2025  CBA:  EURO - 422.79-1.10
26/03/2025  CBA:  GOLD - 38107.00+219.00 SILVER - 421.17+4.41
Թիմ Տելեկոմի տեխնիկական թիմը շուրջօրյա ռեժիմով աշխատում է աղետի գոտում. արդեն բոլոր բջջային կայանները գործում են անխափան
27/05/2024 19:36
Թիմ Տելեկոմի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը Linkedin սոցիալական հարթակի իր էջում անդրադարձել է ջրհեղեղի պատճառով վնասված հեռահաղորդակցական ենթակառուցվածի վերականգնման աշխատանքներին։
«Հարգելի հայրենակիցներ,
Տեղեկացնում եմ, որ աղետի գոտում, մասնավորապես Ալավերդի քաղաքում, ամբողջությամբ վերականգնվել է բջջային կապը։ Օպտիկական կապուղիների վնասման արդյունքում երեկ չգործող բոլոր բջջային կայանները այժմ գործում են անխափան։
Քաղաքի զգալի հատվածում գործում են նաև ֆիքսված հեռախոսակապի, ինտերնետի և հեռուստատեսության ծառայությունները, սակայն, քանի որ Team Telecom Armenia–ի կապի ենթակառուցվածքները ստորգետնյա են, դրանք զգալի վնաս են կրել փլուզումների և սողանքների արդյունքում և առավել երկար ժամանակ է պահանջվում դրանց վերականգնման համար։ Կայծակի և էլեկտրական լարման տատանումների հետևանքով վնասվել են նաև բաժանորդային բազմաթիվ սարքեր, որոնց փոխարինումը, մեծ քանակի պատճառով, հնարավոր չէ իրականացնել կարճ ժամանակահատվածում։
Այս օրերին մեր տեխնիկական թիմը շուրջօրյա ռեժիմով աշխատում է աղետի գոտում, անելով հնարավոր առավելագույնը՝ կապի ծառայությունները արագ վերականգնելու համար։
Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորիդ ըմբռնումով մոտենալու համար: Վստահեցնում եմ` բոլոր ջանքերը գործադրվում են ֆիքսված կապի ծառայությունները ևս հնարավորինս արագ և ամբողջովին վերականգնելու համար», – գրել է Հայկ Եսայանը։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 25-ին և 26-ին տեղացած հորդառատ անձրևների պատճառով ափերից դուրս եկած Դեբետ գետը զգալի ավերածություններ է պատճառել Ալավերդի քաղաքում և հարակից գյուղերում։ Վնասվել են տներ և բազմաթիվ այլ շինություններ, ինչպես նաև Հայաստան-Վրաստան Միջպետական ճանապարհը, որի երկայնքով էլ հիմնականում անցնում են Հայաստանը աշխարհին կապող մալուխները։