Երկրորդ եռամսյակի ընթացքում MicroStrategy-ն գնել է 805 միլիոն դոլար արժողությամբ բիթքոյններ
MicroStrategy-ն՝ բիթքոյնում ամենամեծ ներդրումներ կատարող ընկերությունը, 2-րդ եռամսյակում 805 միլիոն դոլարով ձեռք է բերել լրացուցիչ 12,222 BTC` ընդհանուր պաշարները հասցնելով 226,500 BTC-ի (~ 14,7 միլիարդ դոլար):
Անցած երեք ամիսների ընթացքում կազմակերպության վնասը մեկ բաժնետոմսի դիմաց կազմել է 5․74 դոլար, ունենալով 111․4 միլիոն դոլար եռամսյակային հասույթ, ինչը նախորդ տարվա համեմատ նվազել է 7%-ով:
Ցուցանիշները ցածր էին վերլուծաբանների սպասումներից, ովքեր, Bloomberg-ի հարցման տվյալների համաձայն, կանխատեսում էին մեկ բաժնետոմսի դիմաց 0․78 դոլարի վնաս և 119․3 մլն դոլարի եկամուտ:
Ընկերությունը հայտնել է, որ 226,500 BTC -ն ձեռք է բերվել 8․5 մլրդ դոլարով, մեկ մետաղադրամի միջին գինը կազմել է 36,821 դոլար:
Ընկերությունը նաև ներկայացրել է նոր առանցքային արդյունավետության ցուցանիշ, որը կոչվում է «Բիթքոյնի շահութաբերություն», որն արտացոլում է առաջին կրիպտոարժույթում ընկերության ակտիվների և դրա նոսրացված բաժնետոմսերի հարաբերակցության տոկոսային փոփոխությունը:
Տարվա սկզբից այս ցուցանիշը կազմել է 12․2%: Ընդ որում, MicroStrategy-ում ընդգծել են, որ մտադիր են առաջիկա երեք տարիների ընթացքում այն պահպանել տարեկան 4-8%-ի սահմաններում:
Ընկերությունը հաստատել է, որ իր 10:1 բաժնետոմսերի բաժանումը, որն ի սկզբանե նախատեսված էր հուլիսի 11-ին, տեղի կունենա օգոստոսի 7-ին:
Հաղորդագրության համաձայն՝ ընկերությունը կներկայացնի գրանցման ձև՝ 2 միլիարդ դոլար արժողությամբ իր արժեթղթերը շուկա հանելու համար, փորձելով լրացուցիչ կապիտալ ներգրավել:
Այժմ MicroStrategy-ի բաժնետոմսերը վաճառվում են 1,569 դոլարով, փակումից հետո ավելացնելով 3․7%: