Հայտարարվել է 5 վթարավտանգ հատվածների ճանապարհային անվտանգության և ենթակառուցվածքների բարելավման աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթ
25/01/2022 17:26
Հայաստանի ճանապարհային անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակներում հայտարարվել  է Հ-69, Հ-21, Մ-3, Մ-14 և Մ-16 ճանապարհների 5 վթարավտանգ հատվածների ճանապարհային անվտանգության և ենթակառուցվածքների բարելավման աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթ։  Աշխատանքները պետք է իրականացվեն մանրամասն նախագծին և տեխնիկական բնութագրերի պահանջներին համապատասխան:
Հայաստանի ճանապարհային անվտանգության բարելավման ծրագիրն իրականացվում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի կողմից և Եվրոպական ներդրումային բանկի տրամադրած դրամաշնորհային միջոցներով։
Ծրագիրը մեկնարկել է 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին։ Այս ընթացքում ավարտին են հասցվել Հ-8 և Մ-5 ճանապարհների 9 վտանգավոր կետերում երթևեկության բարելավման շինարարական աշխատանքները, Մ-6 ճանապարհի վրա տեղադրվել են ճանապարհային անվտանգության իրազեկման վահանակներ։ 2021 թվականին մեկնարկած Մ-2 և Մ-4 միջպետական նշանակության ճանապարհների ևս 9 վթարավտանգ կետերի վերացման աշխատանքներն այժմ ավարտական փուլում են։
Հ-69, Հ-21, Մ-3, Մ-14 և Մ-16 ճանապարհների 5 վթարավտանգ հատվածների ճանապարհային անվտանգության և ենթակառուցվածքների բարելավման աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթի հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է 2022թ. փետրվարի 22-ը։