ՄԱՅԻՍԻՆ ԼԱՎ ՑՈՒՑԱՆԻՇՆԵՐ ԵՆ ԳՐԱՆՑԵԼ ԴԱՎԹԱՇԵՆ, ԱՎԱՆ ԵՎ ԱՐԱԲԿԻՐ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՇՐՋԱՆՆԵՐԸ
Ամփոփվել են մայրաքաղաքի վարչական շրջանների մայիս ամսվա կատարած աշխատանքների գնահատման և վերլուծության արդյունքները: Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ համեմատաբար բարձր ցուցանիշներ են գրանցել Դավթաշեն, Ավան և Արաբկիր վարչական շրջանները:
Քաղաքապետարանում կայացած հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանըհիշեցրել է, որ, ինչպես և խոստացվել էր, արդեն հուլիսին վարչական շրջանների աշխատանքի գնահատման և վերլուծության ցուցանիշների կիսամյակային ամփոփման արդյունքներով  լավագույն ցուցանիշներ արձանագրած վարչական շրջանների և նրանց աշխատակազմերի համար կկիրառվեն խրախուսման մեխանիզմներ, ինչն իր հերթին արդյունավետ խթան կհանդիսանա նաև մյուսների համար:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն, անդրադառնալով քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում կատարված աշխատանքների ցուցանիշներին, առանձնակի կարևորել է սեփական եկամուտների հավաքագրման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքի ամրագրումը՝ հատկանշելով, որ քաղաքային տնտեսության տարատեսակ ծրագրերի իրականացման հարցում առաջնահերթը հենց այս բաղադրիչի մասով կայուն արդյունքների ապահովումն է: Անդրադառնալով ապօրինի շինարարության մասով գրանցված ցուցանիշներին՝ քաղաքապետը նկատել է, որ թեև գնահատման այս բաղադրիչով պատկերը համեմատաբար բավարար է, այդուամենայնիվ, հանձնարարել է առավել հետևողական ու խիստ լինել ապօրինի շինությունների կառուցման կանխարգելման, դրանց հայտնաբերման ու անհապաղ ապամոնտաժման հարցում:
Տարոն Մարգարյանն անդրադարձել է նաև քաղաքապետարան վարչական շրջան համատիրություններ եռաստիճան կառավարման ուղղությամբ տարված աշխատանքների արդյունքներին՝ ընդգծելով, որ հատկապես վերջինի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ դեռ բավականին անելիք կա: Քաղաքապետը նկատել է, որ անհրաժեշտ է առավել ինտենսիվ աշխատանք տանել բազմաբնակարանների սեփականատերերի իրավունքների և պարտավորությունների իրազեկվածության բարձրացման ուղղությամբ: