ՔՈՒՎԵՅԹԸ ԿԱՋԱԿՑԻ ՄԵՐ ԵՐԿՐՈՒՄ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԵՐԻ ԻՐԱԳՈՐԾՄԱՆԸ
Քուվեյթը պատրաստակամ է ընդլայնել Հայաստանի հետ համագործակցությունը սոցիալական ոլորտում և աջակցել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի  նախարարության ենթակայության տակ գտնվող տուն-ինտերնատների գործունեության կազմակերպման հարցում: Այս մասին տեղեկացրել է Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամադ Ալ Քաբանդիին՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի  նախարար Արտեմ Ասատրյանի հետ կայացած հանդիպման շրջանակներում:
Դեսպանը հանգամանորեն ներկայացրել է տուն-ինտերնատների շենքային պայմանների բարելավման համար աջակցություն  ստանալու ընթացակարգը և տեղեկացրել, որ համապատասխան դիմումի ձևն արդեն ուղարկված է հայկական կողմին: Այն լրացնելուց և քուվեյթյան կողմին տրամադրելուց հետո կսկսվեն համաձայնեցման աշխատանքները:
Անդրադառնալով սոցիալական պաշտպանության ոլորտի գերատեսչությունների համագործակցության կայացմանը՝ Ալ Քաբանդին պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել փոխադարձ այցելությունների, փորձի փոխանակման, համագործակցությունը պայմանագրային հիմքերի վրա դնելու  աշխատանքներին:
Արտեմ Ասատրյանը վստահեցրել է, որ հայկական կողմը պատրաստակամ է բարեկամ երկրի համապատասխան կառույցների հետ գործընկերային հարաբերություններ հաստատելու և համագործակցությունը կայուն հիմքերի վրա դնելու գործում:
Նշենք, որ մինչ այս կայացել էր հանդիպում՝ ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության դեսպանությունում, որի ընթացքում ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ներկայացուցիչները ներկայացրել էին Հայաստանում գործող սոցիալական պաշտպանության համակարգը, ներկա իրավիճակը և առկա խնդիրները, քննարկվել էին նաև երկու երկրների միջև հնարավոր համագործակցության շրջանակները: