Վահագնի թաղամասում կկառուցվի պատմական Հայաստանի մանրակերտը
Բարերար Վահագն Հովնանյանի հրավերով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Վահագնի թաղամաս: Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակներում  քաղաքապետին է ներկայացվել «Հայաստան սքանչավայր» ծրագիրը, որը կյանքի կկոչվի հենց Վահագնի թաղամասում:
Շուրջ 75.000 քմ տարածքում նախատեսվում է կառուցել պատմական Հայաստանի մանրակերտը, որն ընդգրկելու է պատմական Մեծ Հայքը, Փոքր Հայքը, ներկայիս Հայաստանն ու Արցախը: Ծրագրի ղեկավարի խոսքով՝ բացօթյա մանրակերտ զբոսայգում կցուցադրվեն մանրակերտ շենքեր, պալատներ, բերդեր, եկեղեցիներ և պատմական այլ հիշարժան ու կարևոր կառույցներ: Աշխարհում շուրջ 100 նմանատիպ ծրագրեր են կյանքի կոչվել, սակայն, ինչպես նշել են ծրագրի հեղինակները, դրանցից միայն մեկ տասնյակն են ազգային բնույթ կրել: Երևանում իրականացվող ծրագիրը, նրանց հավաստմամբ, ևս կհամալրի այդ տասնյակի շարքը:
Հանդիպման շրջանակում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է ներկայացվել նաև թաղամասի կառուցապատման շարունակականության և ընդլայնման ծրագիրը:
Շնորհակալություն հայտնելով նախաձեռնության համար՝ քաղաքապետը նշել է, որ գաղափարն իսկապես հետաքրքիր է, պատմական ու ճանաչողական:
Տարոն Մարգարյանը նաև ընդգծել է, որ քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստակամ է աջակցելու ծրագրի հնարավորին շուտ կյանքի կոչման հարցում:
Վահագն Հովնանյանն էլ իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Երևանի քաղաքապետին համագործակցության ու մշտական աջակցության համար:
Բարերար Վահագն Հովնանյանի ուղեկցությամբ քաղաքապետը շրջել է նաև Վահագնի թաղամասի տարածքով: