Հունվարին Վրաստան է ներմուծվել 1.1 մլրդ դոլարի ապրանք
2026 թվականի հունվարին ներմուծումը Վրաստանում կազմել է 1.1 մլրդ դոլար, ինչը 33.7%-ով պակաս է՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։ Երկրի բացասական առևտրային հաշվեկշիռը հասել է 649.1 մլն դոլարի (արտաքին առևտրաշրջանառության 40.3%-ը)։
Եռյակում, որտեղից Վրաստանը ներմուծել է ապրանքներ, առաջատարներն են Թուրքիան (195 մլն դոլար), Չինաստանը (157.3 մլն դոլար) և Ռուսաստանը (156.8 մլն դոլար)։
Հիմնական ներմուծվող ապրանքներն են՝ թեթև մարդատար ավտոմեքենաներ՝ 150 մլն դոլարի (-40%), նավթ ու նավթամթերք՝ 97 մլն դոլար (-10%), բնական գազ՝ 79 մլն դոլար (+7%), դեղամիջոցներ՝ 44 մլն դոլար (-10%), ամրաններ՝ 24 մլն դոլար (+118%), էլեկտրաէներգիա՝ 22 մլն դոլար (+157%), էլեկտրագեներատորային կայանքներ (քամու տուրբիններ)՝ 19 մլն դոլար (+663%), բջջային հեռախոսներ՝ 19 մլն դոլար (-6%), հում նավթ և նավթամթերք՝ 15 մլն դոլար (ներմուծվել է առաջին անգամ), կիսահաղորդչային սարքեր՝ 14 մլն դոլար (ներմուծվել է առաջին անգամ) և այլ ապրանքներ՝ 647 մլն դոլար (-45%)