– կատարել կրեդիտ քարտի և վարկի վճարումներ.
– փոխանցումներ կատարել Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանում առկա հաշիվների միջև,
– փոխանցումներ կատարել Հայաստանի տարածքում և արտերկիր,
– ուղարկել և ստանալ հաղորդագրություններ:
Բանկից վստահեցնում են, որ հավելվածն ունենալու է հետագա թարմացումներ և պարբերաբար լրացվելու է նոր հնարավորություններով: Մոբայլ բանկ հավելվածն Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի հերթական ներդրումն է  թվային տեխնոլոգիաներում և ծառայություններում, որը հնարավորություն է ընձեռում հաճախորդներին իրենց ֆինանսական միջոցները կառավարել մասնաճյուղերում, առցանց, հեռախոսով ինչպես նաև մոբայլ սարքերով:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիես Քլեմենցը նշել է. «Մոբայլ բանկ ծրագիրը բանկային գործարքներն արագ կատարելու պարզ և հարմար միջոց է, շարժման մեջ գտնվող մարդկանց համար: Հայաստանում մոբայլ բանկ ծրագրի մեկնարկը կարևոր և ուրախալի իրադարձություն է մեզ համար, քանի որ այն ամբողջացնում է հաճախորդներին սպասարկելու տարբերակների և հաշիվների կառավարման եղանակների շրջանակը: Այն համալրում է մասնաճյուղերի, հեռախոսային կենտրոնի և ինտերնետի միջոցով մեր բանկային ծառայությունները հաճախորդներին հասանելի դարձնելու ուղիները՝ հնարավորություն ընձեռելով նրանց ընտրել ֆինանսները կառավարելու իրենց համար ամենահարմարավետ և ապահով միջոցը»:
Էյչ-Էս-Բի-Սի մոբայլ բանկ հավելվածից օգտվելու համար անհրաժեշտ է լինել Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի ինտերնետային բանկային ծառայության օգտատեր: Ինտերնետային բանկային ծառայություններին կարելի է գրանցվել՝ այցելելով www.hsbc.am կայքը, ծանոթանալ ծրագրի ցուցադրական տարբերակին և ներբեռնել այն հետևյալ հղումով: Հավելվածը կարելի է ներբեռնել App Store և  Google Play հարթակներից:
Ընդհանուր առմամբ, հավելվածը ներբեռնվել է ավելի քան հինգ միլիոն անգամ և հաճախորդների կողմից օգտագործվում է ավելի քան 25 երկրում՝ Հայաստանը ներառյալ:
Ինչպես «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են Բանկից՝ Էյչ-Էս-Բի-Սի մոբայլ բանկ հավելվածը վերջերս «Global Finance» ամսագրի կողմից ճանաչվել է «Լավագույն մոբայլ բանկ հավելված»-ը: