Բանկերում ավանդներն աճել են շուրջ 18%-ով
Հայաստանյան բանկերում սպասարկվում է շուրջ 2 մլն 207,49 հազար հաճախորդ, որոնցից մոտ 2 մլն 128 հազարը ֆիզիկական անձ-հաճախորդներն են, իսկ մնացյալը՝ իրավաբանական անձ-հաճախորդները: Ըստ պաշտոնական վիճակագրության՝ հայաստանյան բանկերում հաճախորդների հաշիվների (ընթացիկ և ժամկետային) ընդհանուր թիվը կազմում է ավելի քան 3 մլն 784,3 հազար:
Ըստ Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալների՝ նոյեմբեր ամսվա վերջի դրությամբ բանկերում բնակչությունից ներգրավված ավանդների մնացորդը կազմել է 900,887 մլրդ դրամ և նախորդ ամսվա նկատմամբ աճել է 37,78 մլրդ դրամով կամ 4.4%-ով, իսկ նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակաշրջանի նկատմամբ աճել` 140 մլրդ  դրամով կամ 18.4%-ով:
Նշենք նաև, որ 2013 թվականին Հայաստանի առևտրային բանկերում սպասարկվող հաճախորդների քանակը ավելացել էր 17.7%-ով և տարեվերջին կազմել 1 մլն 899 հազար` հիմնականում պայմանավորված ֆիզիկական անձ-հաճախորդների քանակի ավելացմամբ: Ֆիզիկական անձ-հաճախորդների քանակը նախորդ տարվա համեմատ ավելացել էր 18.3%-ով և տարեվերջին կազմել 1 մլն 823 հազար: Իրավաբանական անձ-հաճախորդների քանակն ավելացել էր 5.1%-ով և տարեվերջին կազմել 76.2 հազար:
Տարվա ընթացքում բանկային հաշիվների (ընթացիկ և ժամկետային) քանակն ավելացել էր 19.4%-ով և կազմել 2 միլիոն 505 հազար: