ԳՅՈՒՂՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ – ԽԱՂՈՂ ՎԵՐԱՄՇԱԿՈՂ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԻՐԵՆՑ ՊԱՐՏՔԵՐԸ ԿՄԱՐԵՆ ՄԻՆՉԵՎ ՀՈՒՆԻՍԻ 15-Ը
2010 թվականին խաղող վերամշակող ընկերությունների կողմից մթերվել է 16մլրդ 789.1 մլն դրամի խաղող, որի դիմաց առ այսօր վճարվել է 16 մլրդ 740,7 մլն դրամ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունից` փաստելով, որ ներկայումս մնացել է չվճարված ընդամենը 39,5 մլն դրամ, որից 36 մլն դրամը «Գրեյթ Վելլի» Հ/Ձ ՍՊԸ-ի, 1,5 մլն դրամը` «Արենի գինու» գործարան ՓԲԸ-ի, 2 մլն դրամը` «Արփա Ալկո»ՍՊԸ-ի կողմից:
Ինչպես հավաստիացրել են ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությանը վերը նշված ձեռնարկությունների ղեկավարները մինչև սույն թվականի հունիսի 15-ը պարտքերը ամբողջությամբ կմարվեն` մասնավորապես «Գրեյթ Վելլի» Հ/ Ձ ՍՊԸ-ն պարտքը կմարի մինչև հունիսի 10-ը, «Արենի գինու» գործարան ՓԲԸ -ն և «Արփա Ալկո» ՍՊԸ-ն մինչև հունիսի 15-ը:
Միաժամանակ, նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նախորդ տարիներին մթերված բանջարեղենի և պտղի դիմաց հանրապետության վերամշակող ընկերությունները պարտքեր չունեն: