ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ԳՈՐԾՈՒՄ Է 50 ՏՈԿՈՍ ԵՎ ԱՎԵԼԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ 1400 ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅՈՒՆ
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստի շրջանակներում գործադիրն ի գիտություն է ընդունել ՀՀ կառավարության աշխատակազմի զեկուցումը, ՀՀ կառավարության 2010թ. գործունեության միջոցառումների ծրագիրը և գերակա խնդիրները հաստատելու որոշման (10.01.2010թ. – 30.12.2010թ. ժամանակահատվածում) հանձնարարականների կատարման տեղեկանքը, որի համաձայն կատարման ենթակա 171 կետից կատարվել է 162-ը կամ 94.7 տոկոսը։ 2010թ. հունվարի 31-ի դրությամբ չի կատարվել ծրագրի ինը կետը, կամ 5.3 տոկոսը։ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը բավարար է գնահատել ներկայացված արդյունքները։ Ինչ վերաբերում է թերացումներին, ապա դրանք վաղօրոք քննարկվել են, բացահայտվել պատճառները, տրվել հանձնարարականներ։
Ի գիտություն է ընդունվել նաև 50 տոկոս և ավելի պետական մասնակցությամբ առևտրային կազմակերպություններում վերստուգող հանձնաժողովների (վերստուգողների) 2009թ. գործունեության նկատմամբ հսկողության իրականացման արդյունքների ամփոփ հաշվետվությունը։ Այս ոլորտում, Տիգրան Սարգսյանի գնահատմամբ, անցած երկու տարում որոշակի կարգուկանոն է հաստատվել։ Հանրապետությունում կա 50 տոկոս և ավելի պետական մասնակցությամբ 1400 կազմակերպություն։ Առաջիկա տարիներին այս դաշտը պետք է մաքրվի և գործընթացը տրամաբանական ավարտին հասցվի։