ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱԺ-ԻՆ ԱՌԱՋԱՐԿԵԼ Է ՔՆՆԱՐԿԵԼ ԵՐԿՐԻ ԿՅԱՆՔԻ ՀԱՄԱՐ ԿԱՐԵՎՈՐ ՕՐՆԵՆՔԵՐԻ ՆԱԽԱԳԾԵՐ
Կառավարությունը որոշել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին առաջարկել 2011թ. ապրիլի 15-ին ժամը 12։00-ին գումարել ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ և քննության առնել երկրի կյանքի համար կարևոր նշանակություն ունեցող մի շարք օրենքների նախագծեր։ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի դիտարկմամբ` արտահերթ նիստի օրակարգը ձևավորվել է նախարարություններից ստացված հայտերի հիման վրա։ Ընտրվել են այն նախագծերը, որոնք միտված են բարեփոխումներն առաջ մղելուն, գործարար միջավայրի ցուցանիշը բարձրացնելուն։ Օրինագծերի երկրորդ փաթեթը վերաբերում է միջազգային կազմակերպություններից ստացվող ֆինանսական օժանդակությանը։ Հիմնականում ներառվել են այն նախագծերը, որոնց վերաբերյալ քննարկում է եղել Ազգային ժողովում։ Օրակարգը կհստակեցվի նաև ԱԺ-ի հետ, որպեսզի պատգամավորները բավարար հնարավորություն ունենան ամբողջ ծավալով քննարկել օրինագծերը, մանավանդ որ ԱԺ նախագահի տեղեկացմամբ` այնտեղ քվեարկության համակարգի տեխնիկական վերազինման աշխատանքներ են սպասվում, և այս առումով նիստի օրը կարող է ճշգրտվել։