ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐՈՒՄ ՀԱՇՎԱՌՎԱԾ, ԲԱՅՑ ՓԱՍՏԱՑԻ ՉԱՇԽԱՏՈՂ ԲՈԼՈՐ ՏՆՏԵՍՎԱՐՈՂ ՍՈՒԲՅԵԿՏՆԵՐԸ ԿԼՈՒԾԱՐՎԵՆ
Երեկ` ապրիլի 21-ին, գործադիրը կառավարության նիստի շրջանակներում հավանության է արժանացրել «Կազմակերպությունների և անհատ ձեռնարկատերերի կողմից հարկային և պարտադիր սոցիալական ապահովության վճարների գծով արտոնություններ սահմանելու մասին» և «2008թ. հունվարի 1-ի դրությամբ հարկային հաշվետվություններ չներկայացրած կազմակերպությունները լուծարելու և անհատ ձեռնարկատերերին պետական հաշվառումից հանելու մասին» ՀՀ օրենքների նախագծերի փաթեթը։ Նախագծի հիմնական նպատակն է օրենքով սահմանված կարգով գրանցված և հարկային մարմիններում հաշվառված, սակայն ըստ էության չաշխատող տնտեսավարող սուբյեկտների լուծարումը` հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ դրանց իրավաբանական գոյությունից որևէ տնտեսական օգուտ չեն ակնկալում ինչպես հիմնադիրները, այնպես էլ պետությունը։ Վարչապետի խոսքով` բոլոր ձեռնարկատերերը պետք է իմանան, որ նրանց համար բացառիկ հնարավորություն է ստեղծվում կատարելու կուտակված պարտավորությունները, որպեսզի ազատվեն տույժ-տուգանքներից։ Ըստ էության սա յուրատեսակ համաներում է։