ՀՀ ԷԿՈՆՈՄԻԿԱՅԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՀԱՆԴԻՊԵԼ Է ՄԱԿ-Ի ԱՌԵՎՏՐԻ ԵՎ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐԻՆ
Երեկ` մարտի 22-ին. ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Առևտրի եւ զարգացման համաժողովի (UNCTAD) գլխավոր քարտուղար Սուպաչայ Պանիտչպակդիին: Ողջունելով հյուրին` Տիգրան Դավթյանը շնորհակալություն է հայտնել պարոն Սուպաչային Հայաստանի տնտեսության զարգացման աջակցության գործում ունեցած անձնական ներդրման համար: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՄԱԿ-ի Առևտրի եւ զարգացման համաժողովի շրջանակներում առևտրի և արտահանման խթանման ուղղությամբ համատեղ իրականացվելիք ծրագրերի և հետագա համագործակցության վերաբերյալ հարցեր: ՄԱԿ-ի Առևտրի եւ զարգացման համաժողովի գլխավոր քարտուղար պարոն Սուպաչայը նշել է, որ Առևտրի Համաշխարհային Կազմակերպությանն անդամակցելու օրվանից ի վեր ստանձնած պարտավորությունների ուղղությամբ Հայաստանը զգալի աշխատանք է իրականացրել: Երկրի տնտեսական զարգացման համար բավականին կարևոր քայլ էր Հայաստանի անդամակցությունը ԱՀԿ-ին:
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվեցին հետագա փոխադարձ այցերն ու շփումներն ավելի ակտիվացնել` հնարավոր ծրագրերի շրջանակներում համագործակցելու ակնկալիքով: