ՀՀ ՊԵՏԱԿԱՆ ԵԿԱՄՈՒՏՆԵՐԻ ԿՈՄԻՏԵ – ԿԱՆԽՎԵԼ Է ԱՊՐԱՆՔՆԵՐԻ ՍՏՎԵՐԱՅԻՆ ՆԵՐԿՐՄԱՆ ՓՈՐՁ
Նախաբացողումային հսկողության վարչության աշխատակիցներն օրերս Բագրատաշենի մաքսակետում տարբեր ապրանքների ստվերային ներկրման հերթական փորձերն են կանխել: Ինչպես նշվում է ՀՀ ԿԱ Պետական եկամուտների կոմիտեի հայտարարության մեջ` Վրաստանի քաղաքացի Արմեն Մերաբյանը նշել է, որ հայտարարագրման ենթակա ապրանք չունի, սակայն հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքցված կանացի վերնաշապիկներ: Հնարամիտ մաքսանենգը բեռը պահել էր ավտոմեքենայի նստատեղերի տակ` հատուկ բարձիկների մեջ:
Մաքսանենգության մեկ այլ դեպք էլ գաղտնազերծվել է «Գաղտնիք» ՍՊԸ-ի կատարմամբ. ընկերության անունով բեռը փոխադրող Հարություն Փանոսյանի ավտոմեքենայի մաքսային զննման արդյունքում կցորդի տակ գտնվող բեռնարկղի թաքստոցից հայտնաբերվել են մաքսանենգ ճանապարհով տեղափոխվող կտրող գործիքների մասեր` կարծր համաձուլվածքներից մոտ կես տոննա կտրիչներ և 215 ալմաստի մածուկ: