ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիան հրավիրում է այցի Ֆոնդային բորսա և Դեպոզիտարիա
Կարևորելով Հայաստանի կապիտալի շուկայի մասին հանրային իրազեկվածության բարձրացումը՝ ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիան և Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիան, ՀՀ Կենտրոնական բանկի «Իմ ֆինանսների միամսյակ» ծրագրի շրջանակներում, հրավիրում են բոլոր ցանկացողներին այցելելու ֆոնդային բորսա և կենտրոնական դեպոզիտարիա:
Այցելության ընթացքում մասնակիցներին հնարավորություն կընձեռվի ծանոթանալու ՀՀ ֆինանսական շուկայի երկու կարևորագույն ինստիտուտների՝ ֆոնդային բորսայի և կենտրոնական դեպոզիտարիայի գործունեությանը և դերին ՀՀ կապիտալի շուկայում, ինչպես նաև կապիտալի շուկայի վերջին զարգացումներին:
Այցելությունները տեղի են ունենալու հոկտեմբերի 15-ին և 22-ին «Ֆինանսական շրջագայություն» միջոցառման շրջանակներում: Ֆինանսական շրջագայության ընթացքում մասնակիցները հատուկ երթուղիներով կայցելեն ՀՀ ֆինանսական կառույցներ երկու ուղղություններով՝ բանկային և ապահովագրական, որոնց ընթացքում կներկայացվեն ֆինանսական հատվածի ներկայացուցիչները և կլինեն կարճատև էքսկուրսիաներ` մի շարք ֆինանսական ինստիտուտներում: Այցելություն ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա տեղի է ունենալու բանկային շրջագայություններ ուղղության շրջանակներում:
«Ֆինանսական շրջագայություն» միջոցառման մասին մանրամասն տեղեկությունների համար այցելել www.abcfinance.am կայք, իսկ ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա այցելությանը գրանցվելու համար զանգահարել +374 10 543 321 լր. 115 հեռախոսահամարով:
NASDAQ OMX-ը աշխատում է 50 զարգացած և զարգացող երկրների ավելի քանի 70 շուկաներում. աշխարհի 10 գործարքներից 1-ը իրականացվում է NASDAQ OMX-ի միջոցով:
26.01.2009թ.-ից «Հայաստանի ֆոնդային բորսա»ԲԲԸ-ն պաշտոնապես վերանվանվել է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ԲԲԸ-ի: 05.06.2009թ.-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ԲԲԸ-ն դարձել է «Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիա» ԲԲԸ-ի բաժնետոմսերի 100%-ի սեփականատերը: