Արա Բաբլոյանը` ԱԺ նախագահ. կառավարությունը հրաժարական կտա
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունն Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում կառաջադրի Արա Բաբլոյանի թեկնածությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀԿ խորհրդի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց կուսակցության մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխանախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Կուսակցությունն ԱԺ փոխանախագահների պաշտոնում կառաջադրի Արփինե Հովհաննիսյանի և իմ թեկնածությունները: Կուսակցության խորհրդարանական խմբակցությունը կղեկավարի Վահրամ Բաղդասարյանը: Խմբակցության քարտուղարը կլինի Գագիկ Մելիքյանը»,- ասաց նա:
Շարմազանովը հայտնեց, որ մայիսի 18-ին Հանրապետական խմբակցությունը հանդես կգա օրենսդրական նախաձեռնությամբ, որով կառաջարկվի կրճատել մշտական հանձնաժողովների թիվը՝ 12-ից դարձնելով 9:
ԱԺ փոխանախագահը նշեց, որ Հանրապետական խմբակցությունն 9 հանձնաժողովներից 6-ում իրավունք կունենա նախագահելու՝ ներկայացնելով նաև նախագահների անունները.