«ՀԿԵ»-Ն ՆՅՈՒԹԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ Է ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ ԶՈՀՎԱԾՆԵՐԻ ԵՎ ՏՈՒԺԱԾՆԵՐԻ ԸՆՏԱՆԻՔՆԵՐԻՆ
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն աջակցություն է ցուցաբերել Շորժա-Վարդենիս վազուրդի երկաթուղային կամրջի շինարարական աշխատանքների ժամանակ զոհվածների և  տուժածների ընտանիքներին:
Հիշեցնենք, որ նախորդ տարվա նոյեմբերին Շորժա-Վարդենիս վազուրդի երկաթուղային կամրջի շինարարական աշխատանքների ժամանակ տեղի ունեցած դժբախտ պատահարը խլել էր ՀԿԵ երեք աշխատակիցների՝ Մարտիրոսյան Ներսեսի, Ավետիսյան Գագիկի, Սարգսյան Վարուժանի կյանքերը, իսկ երկուսը՝ Անտոնյան Արգամը և Համբարձումյան Ռոբերտը, ստացել էին մարմնական վնասվածքներ:
Ընկերությունը զոհերի ընտանիքներին, ընդանուր առմամբ, հատկացրել է 7 մլն դրամից ավելի ֆինանսական օգնություն՝ հոգալու հուղարկավորության ծախսերը: Բացի այդ, կոլեկտիվ պայմանագրի դրույթով՝ զոհերի ընտանիքներից յուրաքանչյուրը ստացել է նվազագույն աշխատավարձի հնգապատիկի չափով դրամական աջակցություն:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն աջակցություն է տրամադրել զոհերի ընտանիքներին այլ կերպ ևս: Գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցի որոշմամբ՝ Մարտիրոսյան Ներսեսի որդին, ով սովորում է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի տրանսպորտային ֆակուլտետի 3-րդ կուրսում, աշխատանք է ստացել ընկերությունում՝ Սևանի գծի ուղեմասում, որտեղ աշխատել է հայրը: «ՀԿԵ» ՓԲԸ-ն կորպորատիվ պայմանագրով կվճարի ուսման վարձը, իսկ ներկայումս ընկերությանը  հոգում է նաև ուսանողի ռուսերենի դասընթացները:
Ընկերությունը հոգում է տուժածների բուժումը. Անտոնյան Արգամի ոտքի վիրահատության և Համբարձումյան Ռոբերտի գլխի վնասվածքի բուժման համար տրամադրվել է, ընդհանուր առմամբ, մոտ 700.000 դրամ:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունից տեղեկացնում են, որ այսքանով չի սահմանափակվել ընկերության աջակցությունը: ՀԿԵ աշխատակիցները ևս ձեռք են մեկնել իրենց գործընկերնորին. սեփական նախաձեռնությամբ պահումներ կատարելով աշխատավարձից՝ կոլլեկտիվը միասնականորեն հավաքել է 3.800.000 դրամ, որից 700.000-ական դրամ օգնություն են ստացել զոհվածների ընտանիքները: Անտոնյան Արգամին, ով պետք է ենթարկվի ևս մեկ վիրահատության, տրամադրվել է 1.200.000 դրամի աջակցություն, իսկ Համբարձումյան Ռոբերտին՝ 500.000 դրամի: