Հայաստանի լավագույն սոցիալական ձեռներեցները IDBank-ի աջակցությամբ Գերմանիայում կմասնացեն Social Impact Award-ին
Իմփաքթ Հաբ Երևանում տեղի է ունեցել Social Impact Award (SIA) մրցանակաբաշխությունը։
Դեռ հուլիսին IDBank-ի և Իդրամի համատեղ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության շրջանակում կուտակված 4․165․643 դրամն ուղղվել է «Impact Hub Yerevan»-ի՝ մեր երկրում սոցիալական ձեռնարկատիրության զարգացմանն ուղղված Social Impact Award ծրագրին, որի շրջանակում հայտատու նախաձեռնություններից ընտրված 10 լավագույններն ինկուբացիոն փուլ են անցել՝ կատարելագործելով գաղափարները։
«Առհասարակ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը հատուկ կարևորություն է տալիս կրթական ծրագրերին ու նախաձեռնություններին: Ծրագրի կենտրոնում, իհարկե, սոցիալական խնդիրների լուծումն է, բայց կրթությունն առանցքային է մեզ համար: SIA-ն, կարծես թե, լավագույնս համատեղում է այս երկու գաղափարը», – նկատում է IDBank-ի և Իդրամի Հաղորդակցման և ԿՍՊ ստորաբաժանման ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանն ու հույս հայտնում, որ ինկուբացիոն շրջանի աջակցությունը IDBank-ի ու Իդրամի կողմից լավագույն ազդեցությունը կթողնի երիտասարդների վրա:
Մի քանի ամիս տևած ինկուբացիոն փուլի եզրափակիչ միջոցառման ընթացքում Ժյուրիի որոշմամբ լավագույնը ճանաչված երեք և համայնքային քվերակությամբ հաղթող ճանաչված ևս մեկ թիմ Արարատ բանկի կողմից ստացան 1500 եվրոյի չափով մրցանակներ։ Հաղթող թիմերը նաև ստացան այս տարվա նոյեմբերին Գերմանիայում կայանալիք Social Impact Award-ի ամենամյա գագաթնաժողովին մասնակելու բացառիկ հրավեր։ Այս փուլի ծախսերը ևս կհոգա IDBank-ը։