GEFF-ը կազմակերպում է միջոցառում՝ նվիրված Փոքր արևային ՖՎ կայաններին
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Կանաչ տնտեսության ֆինանսավորման ծրագիրը (GEFF) կազմակերպում է «Փոքր արևային ՖՎ կայաններ. այն ամենը, ինչ դուք պետք է իմանաք» խորագրով միջոցառում, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 6-ին, ժամը 15:00-ին։
Միջոցառումը կազմակերպվում է GEFF-ը Հայաստանում ծրագրի կողմից՝ Կլիմայի ներդրումային հիմնադրամների (CIF) աջակցությամբ։
Արևային ՖՎ կայանը երկարաժամկետ ներդրում է, որը տալիս է նշանակալի եւ շոշափելի արդյունք՝ վերականգնվող էներգիայի տեսքով: ՖՎ կայանի շահագործման ժամկետը առնվազն 20 տարի է, ուստի կարևոր է հենց այս ժամանակահատվածում առավելագույնի հասցնել ներդրումներից ստացված օգուտները: Վահանակների ճիշտ տեղադրումը, սարքավորումների հավաստագրման ստանդարտները ևարտադրողի երաշխիքները կարող են օգնել մեզ ապահովել կայանի երկարակեցությունը եւ դրա կայուն աշխատանքը ժամանակի ընթացքում: Հետևաբար, լավագույն փորձի, ռիսկերի եւ սխալներից խուսափելու մասին բոլոր գիտելիքները շատ կարևոր են ՖՎ կայանների ներուժն առավելագույնի հասցնելու համար:
Միջոցառման ընթացքում ոլորտի փորձագետները կտրամադրեն գործնական ուղեցույց ձեռնարկությունների սեփական կարիքների համար արևային ՖՎ կայաններ կառուցելու, որակի ապահովման և լավագույն փորձի վերաբերյալ, ինչպես նաև կքննարկեն ոլորտի զարգացումներն ու ապագա սպասելիքները:
Միջոցառմանը մասնակցելու են պոտենցիալ և գործող ՖՎ կայանների սեփականատերեր, ՖՎ կայանների մատակարար և արտադրող կազմակերպություններ, ֆինանսական կառույցների ներկայացուցիչներ և Էներգաարդյունավետության / Վերականգնվող էներգիայի ոլորտի այլ շահառուներ։
Երկու ժամ տևողությամբ միջոցառմանը կհաջորդի հարց ու պատասխանի փուլը եւ կլինեն կապեր հաստատելու եւ շփման հնարավորություններ։