մրգեր և խաղող՝ +2.7%:
Առողջապահության ոլորտում ընդհանուր աճը կազմել է 9.4%, տարեկան գնաճի վրա այս ցուցանիշն ազդել է 0.79 տոկոսային կետով: Մասնավորապես, ամբուլատոր բուժսպասարկումը թանկացել է 10.4%-ով, հիվանդանոցային ծառայությունները՝ 9.2%-ով, բժշկական սարքավորումներն ու դեղորայքը՝ 8.4%:
Այլ ապրանքներն ու ծառայություններն ընդհանուր առմամբ աճել են 6.7%-ով: ՄԱսնավորապես, անձնական օգտագործման ապրանքները թանկացել են 18.2%-ով, ապահովագրությունը՝ 8.7%-ով, ֆինանսական ծառայությունները՝ 5.4%-ով, անձնական հիգիենան՝ 4.7%-ով:
Տրանսպորտի ոլորտում արձանագրվել է գնանկում՝ 5.3%: Անձնական տրանսպորտի սպասարկումն էժանացել է 8.1%-ով, տրանսպորտային ծառայությունները՝ 0.8%-ով:
Այսպիսով, Վրաստանում գրանցվում է զգալի գնաճ հիմնականում սննդամթերքի և առողջապահական ծառայությունների ոլորտներում։ Միակ խոշոր ոլորտը, որտեղ արձանագրվել է գնանկում, տրանսպորտն է՝ վառելիքի գների հնարավոր նվազման հաշվին։