Դոլարն ու եվրոն նվազել են, ոսկու գինը՝ աճել. ՀՀ ԿԲ 19/02/26
ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ փետրվարի 19-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքը նվազել է 0.75 դրամով և կազմել 376.94 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0098 դրամով և կազմել 4.9183 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքը նվազել է 2.54 դրամով և կազմել 444.34 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 2.11 դրամով և կազմել 487.19 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 4.03 դրամով և կազմել 508.34 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքը նվազել է 0.21 դրամով և կազմել 140.85 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքը նվազել է 0.00024 դրամով և կազմել 0.029222 դրամ՝ 100 ռիալի համար: Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքը նվազել է 0.0083 դրամով և կազմել 4.1574 դրամ: ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքը նվազել է 0.21 դրամով և կազմել 102.62 դրամ:
Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքը նվազել է 0.109 դրամով և կազմել 54.59 դրամ: Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքը նվազել է 0.195 դրամով և կազմել 24.364 դրամ: Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքը նվազել է 0.095 դրամով և կազմել 48.233 դրամ:
Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքը նվազել է 0.0526 դրամով և կազմել 7.6653 դրամ` 10 տենգեի համար: Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքը նվազել է 0.0084 դրամով և կազմել 4.3117 դրամ: Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.1 դրամով և կազմել 132.42 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 1601 դրամով և կազմել 60,634.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 7.95 դրամով և կազմել 914.37 դրամ: