Հայփոստը և Օնէքսը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր
Հայփոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը և Օնէքսի տնօրեն Սամվել Մարտիրոսյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր: Համագործակցության հուշագրի նպատակն է համատեղ ուժերով ապահովել հաճախորդների համար հասանելի և արագ ծառայություններ՝ համայնքների այն բնակիչների համար, ովքեր օգտվում են առցանց գնումների Օնէքս հարթակից:
Հայփոստի հետ համագործակցության շրջանակներում նախատեսվում է, որ Օնէքսի օգտատերերը կարող են առցանց գնումների իրենց պատվերները  ստանալ Հայփոստի 850 բաժանմունքից ավելի քան 700-ում՝ առանց հավելյալ առաքման վճարի: Նշենք, որ ներկա պահին այս համագործակցության ծրագիրը նախատեսված չէ Երևան, Գյումրի և Վանաձոր քաղաքների համար:
«Հայփոստը, լինելով փոստային կապի ազգային օպերատոր և սոցիալապես պատասխանատու ընկերություն, իր գործողություններով մշտապես նպաստում է մարզերի համաչափ զարգացմանը: Մեր համագործակցությունը Օնէքսի հետ հաճախորդների համար ավելի հարմարավետ և մատչելի կդարձնի առցանց գնումների առաքման գործընթացը»,- նշում է Հայփոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:
«Կարևորելով բոլոր օգտատերերի համար առցանց գնումների առաքման հասանելիությունը և ծառայության գնի պահպանումն անկախ բնակության վայրից՝ Օնէքսը և Հայփոստը սկիզբ են դնում «հեռու-մոտիկ օգտատեր» նոր համագործակցությանը: Օնէքսի մարզաբնակ օգտատերերը այսուհետ կարող են ստանալ իրենց առցանց գնումները Հայփոստի՝ իրենց նախընտրած բաժանմունքից՝ առանց հավելյալ առաքման վճարի»,- նշում է Օնէքսի տնօրեն Սամվել Մարտիրոսյանը։
Սկսած 2015թ-ից Օնէքսը տրամադրում է արտերկրից կատարված առցանց գնումների արագ առաքման ծառայություններ հարյուրհազարավոր օգտատերերի ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ ՌԴ-ում և Ուկրաինայում։