Դիլիջանի միջազգային դպրոցի շինարարությունն ակտիվ ընթացքի մեջ է
2013թ. հունիս-հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում մեծածավալ աշխատանքներ են իրականացվել Դիլիջանի միջազգային դպրոցի կրթական, սպորտային, դիզայնի և տեխնոլոգիաների կենտրոնների, ինչպես նաև բուժկետի, տեխնիկական մասնաշենքների և հանրակացարանների կառուցման ուղղությամբ: Արդեն իսկ ավարտվում են ջրամատակարարման, կոյուղու, ջերմային ցանցի, գազամատակարարման և մալուխային ցանցերի կառուցման աշխատանքները: Այս մասին նշվել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ Դիլիջանի միջազգային դպրոց կատարած այցի շրջանակներում:
Ընդգծվել է, որ Դիլիջանի միջազգային դպրոցն իր դռները կբացի 2014թ. սեպտեմբերին՝ առաջին ուսումնական տարում ընդունելով 90 աշակերտի, որոնց քանակը 2023թ.-ին կհասնի 650-ի՝ 60 երկրից:
Պատասխանատուները նշել են, որ ընթացիկ տարվա հոկտեմբեր ամսվա դրությամբ Դիլիջանի միջազգային դպրոցի շինարարության վրա աշխատել է մոտ 730 մարդ, միջին աշխատավարձը կազմել է 310. 000 ՀՀ դրամ:
Հանրապետության Նախագահին ներկայացվել են նաև «Դիլիջանի միջազգային դպրոց» հիմնադրամի առաջիկա ծրագրերը, ըստ որոնց՝ հիմնադրամը տեխնիկական հանձնարարական է մշակում Դիլիջան քաղաքի գլխավոր հատակագծի հայեցակարգը մշակելու նպատակով միջազգային մրցույթ հայտարարելու համար: Հիմնադրամը նաև նախատեսում է վերանորոգել Դիլիջանի քաղաքային այգին՝ մշակութային և այլ միջոցառումներ անցկացնելու նպատակով: