ՀՀ ԿԲ. ՇԱԲԱԹԱԿԱՆ ԱՄՓՈՓ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՀՀ կենտրոնական բանկի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ ապրիլի 10-14-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի հայաստանյան շուկայում իրականացվել են հետևյալ գործարքները.
USD. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,371,512 ԱՄՆ դոլար` 391.17 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 82,176,492 ԱՄՆ դոլար` 392.21 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 8,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 392.3 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:  Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 500,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 392.34 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 6,112,590 EUR` 511.15 դրամ  մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 11,584,485 EUR` 515.59 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:  Միջբանկային շուկայում ևս գործարք չի իրականացվել:
RUB. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 582,014,909 ՌԴ ռուբլի` 13.14 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 115,696,050 ՌԴ ռուբլի` 13.35 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:  Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել: