ՀՀ ԿԲ. ՇԱԲԱԹԱԿԱՆ ԱՄՓՈՓ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՀՀ կենտրոնական բանկի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ սեպտեմբերի 10-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում հայաստանյան արտարժույթի շուկայում իրականացվել են հետևյալ գործարքները.
USD. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 103,430,446 ԱՄՆ դոլար՝ 410.27 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 114,233,536 ԱՄՆ դոլար՝ 411.37 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝ 412.05 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Միջբանկային շուկայում իրականացվել է  5,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝  410.38 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 8,643,352 EUR՝ 525.29 դրամ  մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 11,584,873 EUR՝ 527.84 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել:
RUB. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 872,318,821 ՌԴ ռուբլի՝ 12.89 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 79,004,220 ՌԴ ռուբլի՝ 13.08 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: