Ներկայացնում ենք Mastercard Armenia-ի նոր ներկայացուցչին. Ֆինանսական ծառայությունների ոլորտում առաջատարության բարձրացում
01/04/2024 16:49
Հայաստանի ֆինանսական ոլորտում իր ներկայությունն ամրապնդելուն ուղղված ռազմավարական քայլով Mastercard Armenia-ն հպարտությամբ հայտնում է Արսենյա Էլչյանի՝ երկրի նոր ներկայացուցիչ նշանակելու մասին: Ունենալով բանկային գործունեության լայնածավալ փորձ և քարտային պրոդուկտների զարգացման հաստատուն փորձառություն՝ Էլչյանի նշանակումը կարևոր իրադարձություն է ինչպես ընկերության, այնպես էլ ոլորտի համար:
Արսենյայի ուղին դեպի Mastercard Armenia վկայում է գերազանցության և նորարարության հանդեպ նրա անպարտելի նվիրվածության մասին: Սկսելով իր կարիերան 2019 թվականի օգոստոսին AMIO բանկում, նա արագորեն բարձրացավ կարիերայի աստիճանով՝ ցուցադրելով իր հմտությունը ֆինանսական ծառայությունների և ռազմավարական առաջնորդության մեջ: 2023 թվականի հունիսին նա տեղափոխվեց Ինեկոբանկ, որտեղ աշխատեց որպես Ավագ պրոդուկտ մենեջեր՝ հիմնականում կենտրոնանալով քարտային պրոդուկտների վրա։ Նրա պաշտոնավարումը Ինեկոբանկում նշանավորվեց ձեռքբերումներով, այդ թվում՝ նորարարական քարտերի առաջարկների հաջող մեկնարկով և ռազմավարական համագործակցությունների զարգացմամբ:
Իր հարուստ փորձառությամբ և հմտություններով՝ Արսենյան այժմ ստանձնում է Mastercard Armenia-ում երկրի ներկայացուցչի դերը, որտեղ նա ղեկավարելու է ընկերության ռազմավարական նպատակները և խթանելու է համագործակցությունը հայկական շուկայում հիմնական շահագրգիռ կողմերի հետ: Իր նոր պաշտոնում նա կգլխավորի Հայաստանում Mastercard-ի գործունեությունը ընդլայնելուն ուղղված նախաձեռնությունները՝ հատուկ շեշտը դնելով թվային վճարային լուծումների ընդունման խթանման և հաճախորդների ընդհանուր փորձի բարելավման վրա: Օգտվելով պրոդուկտի կառավարման ոլորտում իր փորձից՝ Էլչյանը առանցքային դեր կխաղա ընկերության քարտային պրոդուկտների ռազմավարության ձևավորման գործում՝ ապահովելով շուկայական դինամիկայի և սպառողների նախասիրությունների հետ համապատասխանությունը:
Ավելին, Երկրի ներկայացուցչի պարտականությունները դուրս են գալիս արտադրանքի մշակումից և ներառում են ռազմավարական համագործակցություններ և բիզնեսի զարգացում: Նրան հանձնարարվելու է ամուր հարաբերություններ հաստատել ֆինանսական հաստատությունների, առևտրականների և պետական կառույցների հետ՝ նպատակ ունենալով խթանել փոխադարձ աճն ու նորարարությունը վճարային էկոհամակարգում:
Արսենյա Էլչյանն իր պատրաստակամությունն է հայտնել Mastercard-ի գործունեությունը Հայաստանում ղեկավարելու հնարավորության համար և նշել. «Ես ոգևորված եմ Mastercard Armenia-ին միանալու և տարածաշրջանում թվային վճարումների և ֆինանսական ընդգրկման զարգացման առաքելության համար: Ես անհամբեր սպասում եմ մեր գործընկերների և շահագրգիռ կողմերի հետ սերտ համագործակցությանը՝ խթանելու նորարարությունը և արժեք ստեղծելու մեր հաճախորդների համար»:
Վրաստանում և Հայաստանում Mastercard-ի փոխնախագահ Դավիթ Զգուդաձեն իր խոսքում նշել է. «Ֆինանսական ծառայությունների ոլորտում աննախադեպ վերափոխումների ժամանակն է՝ ունենալով թվայնացումը և նորարարությունը ռազմավարական օրակարգերում որպես առաջնահերթություն։
Մենք միանգամայն վստահ ենք, որ մեր երկրի նոր ներկայացուցչի հետ կամրապնդենք մեր դիրքը՝ որպես վճարային լուծումների առաջատար ներկայացուցիչ Հայաստանում՝ խթանելով կայուն աճը և շոշափելի օգուտներ բերելով սպառողներին, բիզնեսներին և ընդհանուր առմամբ տնտեսությանը: Շուկայի բարդ ոլորաններում կողմնորոշվելու և նշանակալից փոփոխությունների մղելու Արսենյայի ապացուցված կարողությունը նրան դիրքավորում է որպես Mastercard Armenia-ի շարունակական հաջողության և աճի կատալիզատոր»։
Արդեն մի քանի տարի շուկայում ներկայացված լինելուց հետո Mastercard Armenia-ն ստեղծեց տեղական գրասենյակը և ունի Ներկայացուցչություն, որը ռազմավարական ներդրում է առաջնորդության և նորարարության մեջ, ինչը ընդգծում է ընկերության հանձնառությունը դրական փոփոխություններ մղելու և Հայաստանում վճարումների ապագան ձևավորելու համար: