• Ամենաակտիվ գործատուները և ըստ կազմակերպության գործունեության ոլորտները
• Մարզային հաստիքների ուսումնասիրություն
• Աշխատավարձերի ուսումնասիրություն
• Գնաճի և իրական աշխատավարձի վերլուծություն։
• Նեղ մասնագիտական ոլորտների ուսումնասիրություն և այլն։
Վերլուծության շրջանակներում ուսումնասիրվել է ավելի քան 40,000 աշխատանքի հայտարարություն՝ 2021-2022թ.թ. ժամանակահատվածի համար։
Ի դեպ այս տարի, թիմը հանդես է եկել նոր հետաքրքիր գաղափարով:
«Այս տարի առաջին անգամ «ՀՀ ԱՇԽԱՏԱՇՈՒԿԱ 2022» զեկույցն ունի բարեգործական առաքելություն։ Այն ծավալուն աշխատանքը, որը տարվում է staff.am թիմի կողմից զեկույցը ստեղծելու համար, և այն լայն կիրառությունը, որն այն ունի արժանի է մի փոքր ուշադրության, որը կխնդրենք, որպես բարեգործություն փոխանցել «4090 Բարեգործական» հիմնադրամին «ռեԱրմենիա» համագործակցության հարթակի միջոցով։ Այն միջոցները, որոնք կհավաքվեն մեր զեկույցի օգնությամբ կուղղորդվեն 2020թ.-ի պատերազմի մասնակից և բարձր առաջադիմություն ունեցող 15 հայորդիների ուսման վարձի վճարմանը: Շնորհակալ եմ մեր կողմից հրապարակվող զեկույցների հանդեպ ցուցաբերած մեծ հետաքրքրության համար և լիահույս, որ միասին կարող ենք մեր փոքրիկ ներդրումն ունենալ «4090 Բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությանը», նշեց staff.am-ի համահիմնադիր Լուիզա Ավետիսյանը: